Vrcsoportok
2006.10.04. 13:47
"A" vrcsoport
Fantasztikus energival veti bele magt az elvllalt feladat vgrehajtsba. Hivatst lelkiismeretesen ltja el. Kpes szinte minden mst httrbe szortani annak rdekben, hogy teljestmnye fellmlhatatlan legyen. Gyakran kerl ki kzlk un. cscsmenedzser.
Tkleteset szeretne nyjtani szinte mindenben. Gyakran habozik, hogy egy privt kapcsolatba belemenjen-e, mert eltte alaposan tgondolja, hogy kpes lesz-e eleget tenni a vele szemben tmasztott elvrsoknak anlkl, hogy hivatsa meg ne snylen. Mindenesetre ha valamit nem tud felvllalni, azt nyltan, elre kzli. Ez az attitud gyakran arra vezet, hogy minden igyekezete ellenre magnyos, emberkerlnek tunik. Ha viszont valamit egyszer meggrt, azt megbzhatan teljesti. Ezrt krnyezete megbecslssel vezi. Szksges, hogy az gy vagy egy szemly komolyan rdekelje. A felsznessget nem ismeri semmiben. Vagy szenvedlyesen csinl valamit vagy sehogyan.
Alkalomadtn kevsb tunik bartsgosnak, mivel az foglalkoztatja fleg, amivel ppen foglalkozik. gy ennek a tpusnak az a htrnya ami az elnye.
Ha egy olyan feladatot kell elltnia amely nem nyerte meg kellkppen tetszst, rdekldst, azt csak nagy nehzsgekkel, bels knyszerrel kpes megoldani, egyszeren azrt, mert nem tud ktelessgbl cselekedni. Ilyenkor egy llsvltoztats valsggal csodt mvel nla.
Sem bartsgot, sem szerelmet nem kt, amg meg nem gyzdik rla, hogy a legjobbat vlasztotta. A szemlyes kapcsolat kezdetn "tabula rasa"-t csinl, s mindent kzl, amit gondol, elvr a msiktl. Ha viszont dnttt, a vgskig kitart.
"B" vrcsoport
Gyengdsgt, tapasztalatt durva kpnyeg al rejti. Nem lehet gyorsan kihozni a sodrbl. Igyekszik tvol tartani magt minden szentimentlis s tlfokozott rzelmi megnyilvnulstl, ezt egybknt msoknl is eltli.
nmagval szemben is magas kvetelmnyeket tmaszt s semmi gyengesget nem tr magval szemben sem. Ugyangy trelmetlen s egyltaln nem elnz a krnyezetben lk hibival, gyngesgeivel szemben is. Az a szigor kvetelmny, amelyet magval szemben tmaszt, gyakran konfliktushoz vezet, ha nem tudatostja magban, hogy embertrsaival szemben a tolerancinak egy bizonyos mennyisge elengedhetetlen ahhoz, hogy az egyttls funkcionlhasson. A magabiztos nrzet ktl dolog.
Kemnyen megdolgozik azrt, hogy sajt hibjtl, amelyet mg magban sem hajland elismerni, elterelje a figyelmt. A tkletessgre val igyekezete erosen kihat a magnletre is. Ers hajlama van a fltkenysgre. rzelmi kapcsolatait is teljesen s hibtlanul, minden kivetnival nlkl akarja meglni. Aki kapcsolatba kerl vele, annak felttlenl szmolnia kell e tpus ilyen elvrsaival. Persze ha rjn, hogy fltkenysge alaptalan, nem tulajdont jelentosget az egsznek tbb.
Tudni kell, hogy fltkenysge nem beteges vagy eltlzott, hanem abbl ered, hogy idelt kpzelt magnak, azt megvalsulva szeretn ltni.
"AB" vrcsoport:
Nem kompliklt karakterek. Mivel karakter jellemzi szmos elembl tevdnek ssze, ezek egymssal harcban llva nem jeleznek egy kiegyenslyozott egynisget. Ezzel magyarzhat, hogy rzelmi lete szinte sohasem jut nyugvpontra. Erosen fgg hangulataitl, rzelmeitl. Cselekedeteit inkbb kifinomult sztne s intucii irnytjk, mint a tudatos akarata. Ezrt tnik olykor ingatagnak vagy ttovnak msok szemben, hiszen pillanatok alatt kpes egy szemlytl vagy gytl elfordulni, ha gy rzi, nem boldogulna vele. Kapcsolataiban is llandan ktsgek gytrik, gyakran alaptalan flelmek ldozatv lesz, s ilyenkor rzelmei a nullponton vannak, s mly depressziba merl.
Szerencsre ez az llapot sem tart sokig. Ha egy pozitv lmnyben rszesl letkedve visszatr.
Kedveztlen esetben nha megbzhatatlan, mivel korbbi elhatrozsait knnyen feladja. J tulajdonsga, hogy tanulni vgy, uj tapasztalatokat, szellemi, rzelmi lmnyeket keres.
Sajt vlemnyhez nem ragaszkodik tlzottan, ha gy ltja, hogy a msok rvei logikusabbak, vagy egybknt elfogadhatbbak, mint a sajtja. Szemllete rugalmas. Gondolkodsmdja sohasem korltolt vagy merev. Az egyhangsgot szinte utlja. ppen az lland jak keresse s befogadkpessge akadlyozza meg azt, hogy az rzelmi behatsok s nyomukban fellp hangulatvltsai drmai mdon befolysoljk letben.
Az rzelmek nagy jelentosguek szmra. Alkalmazkodkpessge kivl. Nem akar a msik felett uralkodni, sot gy tudja alrendelni magt a msik akaratnak, hogy kzben boldog. Foleg akkor ha ebben a kapcsolatban megfelel tmaszt is tall.
"0" vrcsoport
Az "AB" csoporthoz hasonlan, intenzv rzelmi letet l azzal a klnbsggel, hogy nem rendelkezik olyan kifinomult alkalmazkodkpessggel. Ezt inkbb partnertl vrja el. Szinte llandan kapcsolatot keres msokkal, de ebben nem csak rzelmei befolysoljk, hanem az sszersg - sokszor a szmts is. Munkatrsaival, lakhelyi krnyezetvel is szinte pillanatok alatt kzvetlen, j kapcsolatot tud kipteni. Ez a kapcsolatteremt kszsg segti az zleti letben is. Feltnen sok "0" vrcsoport frfi s n dolgozik az zleti szfrban. Sok film-, tvsztr is e csoportba tartozik, mivel a mvszi tehetsg keresztlvitele ervel s jelentos mrtk gyakorlati rzkkel prosul. zleti szimata gyszlvn sohasem hagyja cserben, tevkenykedjen akr mvszknt akr zletemberknt.
A szinte flelmetes erej energija, aktivitsa a gykere a siker utni vgynak. llandan mozgsban van, nem hagyja magt nyugodni. Mindig a sikerhez, elismershez vezet lpcs kvetkezo fokra szeretne lpni. Cljait mindig szemeltt tartja, s kpes mindent ennek alrendelni.
Sohasem adja fel. Ha a krlmnyek folytn knytelen elrehaladst szneteltetni, ha zld utat kap, visszafojtott energii szinte robbannak. A szerelemben ltalban sikeres. Csak addig engedi t magt az rzelmeknek, amg a kapcsolatnak valamilyen praktikus haszna is van; gy szinte elrhetetlen szmra, hogy egy szerelmet teljes intenzitssal ljen t.
Kedveztlen esetben az sz elnyomja nla az rzelmeket, s ilyenkor kpes rdekhzassgot ktni -persze a partnert ilyenkor is biztostja rzelmeirl.
|